• Facebook Social Icon

2019  Maxmo Sportklubb r.f.

Terräncup - resultat 2015

IF Terrängcup 1 vid Vörå UF 6.4.2015

 

Placering,  Flickor 5,  300m, Förening/Seura

1 Eklund Natalie, Vörå IF

1 Markén Saga,Oravais IF

1 Melina Södergård, Vörå IF

1 Ramona Södergård, Vörå IF

1 Kia Kullman, Vörå IF

1 Häggman Lina, Vörå IF

1 Björk Elin, Vörå IF

1 Sjöberg Hanna, Maxmo SK

1 Stenmark Vanessa ,Oravais IF

 

 Placering Pojkar 5 300m Förening / Seura

1 Österberg Theo, Oravais IF

1 Österberg Alexander, Oravais IF

1 Asplund Noa, Vörå IF

1 Lejon Kaarlo, Vörå IF

1 Käldman Leo, Oravais IF

1 Ohlis Walter, Vörå IF

1 Jussila Antti, Vörå IF

1 Norrlin Theo, Maxmo SK

1 Hermans Alex, Oravais IF

1 Andersson Ville, Oravais IF

1 Björk Tim, Vörå IF

 

Placering Flickor 7 500m Förening / Seura

1 Markén Winnie, Oravais

1 Jåfs Wilma, Vörå IF

1 Elin Svens, Vörå IF

1 Jåfs Tilde, Vörå IF

1 Stagnäs Nellie, Maxmo SK

1 Hermans Matilda, Oravais IF

1 Renvall Erika, Vörå IF

1 Östman Jenny, Oravais IF

1 Eveliina Andersson, Oravais IF

1 Norrlin Stella, Maxmo SK

1 Lova Storbacka, Vörå IF

1 Stenmark Marissa, Oravais IF

1 Staritsyna Sofia, Vörå IF

 

Placering Pojkar 7 500m Förening / Seura

1 Jeremias Krooks, Vörå IF

 1 Källbacka Walter, Vörå IF

1 Lindgård Emil, Vörå IF

1 Holmström Aron, Oravais IF

1 Back Linus, Vörå IF

1 Simon Tuomela, Vörå IF

1 Widd Valdemar, Vörå IF

1 Thors Adrian, Oravais IF

1 Strand Elias, Oravais IF

1 Sjöberg Hugo, Maxmo SK

1 Kevin Kullman, Vörå IF

 

Placering Flickor 9 1000m Förening / Seura Tid

1 Österberg Emilia, Oravais IF,    08:10

2 Torrkulla Venla, Vörå IF, 08:33 00:23

3 Eriksson Elin, Vörå IF,  08:41 00:31

4 Petrova Maria, Vörå IF,  09:04 00:54

5 Lindgård Elin, Vörå IF,  09:11 01:01

 6 Påfs Agnes,  Maxmo SK,  09:13 01:03

7 Käldman Melia,  Oravais IF,  09:20 01:10

8 Renvall Jessica , Vörå IF,  09:22 01:12

9 Österberg Linn,  Oravais IF,  09:24 01:14

10 Backlund Emma,  Maxmo SK, 09:43 01:33

11 Back Kajsa,  Vörå IF,  10:29 02:19

 

Placering Pojkar 9 1000m Förening / Seura Tid

1 Matts Södergård, Vörå IF,  06:51

2 Isak Svens,  Vörå IF,  07:02 00:11

3 Berglund Hampus,  Vörå IF,  07:34 00:43

4 Häggman Iivar,  Vörå IF,  08:00 01:09

5 Holmqvist Alexander,  Vörå IF,  08:16 01:25

 6 Kullbäck Erik,  Vörå IF,  08:17 01:26

7 Adam Klemets,  Vörå IF, 08:18 01:27

8 Stagnäs Julius,  Maxmo SK,  10:15 03:24

9 Ehrs Elias,  Vörå IF,  10:21 03:30

10 Östman Jimi,  Oravais IF,  11:29 04:38

 

Placering Flickor 11 1600m Förening / Seura Tid

1 Kullman Thea, Vörå IF,  07:02

2 Jansson Tindra,  Vörå IF,  07:23 00:21

3 Widd Antonia,  Vörå IF,  08:36 01:34

4 Ollqvist Fanny,  Vörå IF,  09:07 02:05

 

Placering Pojkar 11  1600m Förening/Seura Tid

1 Nicolas Krooks,  Vörå IF,  07:21

2 Ehrs Jakob,  Vörå IF,  07:22 00:01

3 Back Hugo,  Vörå IF,  07:34 00:13

4 Backlund Johan,  Maxmo SK,  07:44 00:23

5 Holmström William,  Oravais IF,  09:04 01:43

6 Östman Joel,  Oravais IF,  12:53 05:32

 

Placering Flickor 13 1600m Förening / Seura Tid

1 Källbacka Linnea,  Vörå IF,  06:38

2 Torrkulla Henna,  Vörå IF,  07:04 00:26

3 Österberg Evelina,  Oravais IF,  07:37 00:59

4 Backlund Frida,  Maxmo SK,  08:52 02:14

 

Placering Pojkar 13 1600m Förening / Seura Tid

1 Markén Leonard,  Oravais IF,  05:59

2 Ehrs Johannes,  Vörå IF,  06:29 00:30

3 Friman Johan,  Maxmo SK,  06:54 00:55

4 Back Adrian,  Vörå IF,  07:19 01:20

5 Back Andre,  Vörå IF,  07:37 01:38

6 Grannas Lucas, Vörå IF,  07:48 01:49

7 Grannas Simon,  Vörå IF,  07:50 01:51

Häggman Aaron Vörå IF DNS

 

Placering Flickor 15 3200m Förening / Seura Tid

1 Källbacka Emma,  Vörå IF,  16:06

 

Placering Pojkar 15 3200m Förening / Seura Tid

1 Kullman Hannes,  Vörå IF,  14:35

2 Markén Waldemar,  Oravais IF, 14:47 00:12

 

Placering Flickor 17 4800m Förening / Seura Tid

1 Johanna Häggman,  Vörå IF,  23:16

 

Placering Pojkar 17 4800m Förening / Seura Tid

1 Mikael Eklund, Vörå IF,  18:24

2 Staritsyn Alexander, Maxmo SK 19:08 00:44

3 Stefan Grannas,  Vörå IF,  20:52 02:28

 

Terräncup 2 vid Maxmo dansbana 13.4.2015

 

Placering Flickor 5 300m Förening

1 Björk Elin,  Vörå IF

1 Eklund Natalie,  Vörå IF

1 Holmgren Lina, Maxmo SK

1 Holmkvist Agnes, Maxmo SK

1 Rintanen Minea, Vörå IF

1 Sjöberg Signe, Vörå IF

1 Sjöberg Hanna, Maxmo SK

1 Ylilauri Hertta, Maxmo SK

 

Placering Pojkar 5 300m Förening

1 Andersson Ville Oravais IF

1 Björk Tim Vörå IF

1 Hartvik Alf Maxmo SK

1 Hermans Alex Oravais IF

1 Jussila Antti Vörå IF

1 Käldman Leo Oravais IF

1 Lejon Kaarlo Vörå IF

1 Norrlin Theo Maxmo SK

1 Ohlis Walter Vörå IF

1 Österberg Theo Oravais IF

1 Duvnäs William Maxmo SK

DNS Österberg Alexander Oravais IF

DNS Grön Elis Vörå IF

DNS Asplund Noah Vörå IF

 

Placering Flickor 7 500m Förening

1 Andersson Eveliina Oravais IF

1 Bergfast Elvira Maxmo SK

1 Dahlbacka Elvira Maxmo SK

1 Frantz Astrid Maxmo SK

1 Hartvik Iza Maxmo SK

1 Hermans Matilda Oravais IF

1 Norrlin Stella Maxmo SK

1 Stagnäs Nellie Maxmo SK

1 Staritsyna Sofia Maxmo SK

1 Svens Elin Vörå IF

DNS Jåfs Wilma Vörå IF

DNS Jåfs Tilde Vörå IF

DNS Kock Ida Maxmo SK

DNS Kock Linnea Maxmo SK

DNS Lax Nadja Maxmo SK

 

Placering Pojkar 7 500m Förening

1 Back Linus Vörå IF

1 Granholm Rasmus Maxmo SK

1 Holmgren Alex Maxmo SK

1 Holmström Aron Oravais IF

1 Källbacka Walter Vörå IF 1

Sjöberg Hugo Maxmo SK

1 Smeds Oscar Oravais IF

1 Öst Axel Maxmo SK

DNS Krooks Jeremias Vörå IF

DNS Grön Axel Vörå IF

DNS Lindgård Leo Maxmo SK

DNS Widd Valdemar Vörå IF

 

Placering Flickor 9 1000m Förening Tid

1 Back Kajsa Vörå IF 06:10

2 Eriksson Elin Vörå IF 06:13 00:03

3 Lingård Elin Vörå IF 06:23 00:13

4 Torrkulla Venla Vörå IF 06:30 00:20

5 Petrova Maria Maxmo SK 06:34 00:24

6 Käldman Melia Oravais IF 06:37 00:27

7 Backlund Emma Maxmo SK 06:38 00:28

8 Österberg Linn Oravais IF 06:39 00:29

9 Påfs Agnes Maxmo SK 07:44 01:34

10 Lax Venla Maxmo SK 08:03 01:53

11 Frantz Elvira Maxmo SK 08:04 01:54

DNS Österberg Emilia Oravais IF

DNS Enroth Rebecca Maxmo SK

DNS Enroth Fanny Maxmo SK

DNS Lindgård Linnéa Maxmo SK

 

Placering Pojkar 9 1000m Förening Tid

1 Berglund Hampus Vörå IF 05:15

2 Eklund Zacharias Maxmo SK 05:19 00:04

3 Svens Isak Vörå IF 05:24 00:09

4 Majabacka Willy Maxmo SK 05:46 00:31

5 Majabacka Eddie Maxmo SK 05:54 00:39

6 Kullbäck Erik Vörå IF 05:56 00:41

7 Ylilauri Verneri Maxmo SK 06:44 01:29

8 Stagnäs Julius Maxmo SK 09:30 04:15

DNS Klemets Adam Vörå IF

 

Placering Flickor 11 1500m Förening Tid

1 Jansson Tindra Vörå IF 06:55

2 Kullman Thea Vörå IF 06:57 00:02

3 Öst Elin Maxmo SK 08:02 01:07

4 Granholm Felicia Maxmo SK 09:02 02:07

5 Nystedt Jenna Oravais IF 09:05 02:10

6 Ollqvist Fanny Vörå IF 10:12 03:17

DNS Grön Alina Vörå IF

DNS Widd Antonia Vörå IF

 

Placering Pojkar 11 1500m Förening Tid

1 Ylilauri Eemeli Maxmo SK 06:44

2 Backlund Johan Maxmo SK 07:37   00:53

3 Back Hugo Vörå IF 07:41    00:57

4 Holmström William Oravais IF 08:14    01:30

DNS Krooks Nicolas Vörå IF Placering

 

Flickor 13 2000m Förening Tid

Källbacka Linnea Vörå IF 10:10

2 Rintanen Fanny Vörå IF 10:11     00:01

3 Saari Matilda Oravais IF 10:31     00:21

4 Achrén Frida Oravais IF 10:32     00:22

5 Torrkulla Henna Vörå IF 11:08    00:58

6 Eriksson Fanny Vörå IF 11:12      01:02

7 Backlund Frida Maxmo SK 14:19   04:09

DNS Österberg Evelina Oravais IF

 

Placering Pojkar 13 2000m Förening Tid

1 Friman Johan Maxmo SK 09:36

2 Lax Valter Maxmo SK 10:09    00:33

3Back Adrian Vörå IF 11:05    01:29

4 Smeds Jacob Oravais IF 11:54    02:18

DNF Back Andre Vörå IF

DNS Grannas Simon Vörå IF

DNS Grannas Lucas Vörå IF

 

Placering Flickor 15 3000m Förening Tid

1 Torrkulla Matilda Vörå IF 17:06

DNS Källbacka Emma Vörå IF

 

Placering Pojkar 15 3000m Förening Tid

1 Kullman Hannes Vörå IF 16:18

DNS Friman Mårten Maxmo SK

 

Placering Flickor 17 4000m Förening Tid

DNF Jussila Ann-Louise Vörå IF

 

Placering Pojkar 17 4000m Förening Tid

1 Torrkulla Jan Vörå IF 17:52

DNF Frantz Johan Maxmo SK

DNS Granholm Thomas Maxmo SK

DNS Grön Jan Vörå IF

Terrängcup 3  i Oravais 22.4.2015  kl. 18:30

 

Placering Flickor 5 år 500m Förening

1 Häggman Iina Vörå IF

1 Stenmark Vanessa Oravais IF

1 Eklund Natalie Vörå IF

1 Markén Saga Oravais IF

1 Ida Ehrs Vörå IF

1 Ehrs Sarah Vörå IF

1 Björk Elin Vörå IF

1 Byman Nike Vörå IF

1 Kullman Kia Vörå IF

1 Holmgren Lina Maxmo SK

1 Södergård Melina Vörå IF

1 Södergård Ramona Vörå IF

1 Majabacka Juni Maxmo SK

 

Placering Pojkar 5 år 500m Förening  

1 Björk Tim Vörå IF

1 Hermans Alex Oravais IF

1 Långs Melwin Oravais IF

1 Bagge Jesper Vörå IF

1 Byman Troy Vörå IF

1 Viking Sixten Örebro AIK

1 Ohlis Walter Vörå IF

1 Grön Elis Vörå IF

1 Asplund Noah Vörå IF

1 Käldman Leo Oravais IF

1 Österberg Theo Oravais IF

1 Österberg Alexander Oravais IF

1 Andersson Ville Oravais IF

1 Staritsyn Ivan Maxmo SK

1 Ståhlberg Noah Oravais IF

 

Placering Flickor 7 år 500m Förening

1 Andersson Eveliina Oravais IF

1 Stenmark Marissa Oravais IF

1 Markén Winnie Oravais IF

1 Lax Nadja Maxmo SK

1 Hermans Matilda Oravais IF

1 Långs Fanny Oravais IF

1 Dahlbacka Elvira Maxmo SK

1 Staritsyna Sofia Vörå IF

1 Jåfs Wilma Vörå IF

1 Jåfs Tilde Vörå IF

1 Renvall Erika Vörå IF

1 Granlund Sara Oravais IF

1 Bergfast Elvira Maxmo SK

 

 Placering Pojkar 7 år 500m Förening

1 Sjöberg Hugo Maxmo SK

1 Holmström Aron Oravais IF

1 Källbacka Walter Vörå IF

1 Back Linus Vörå IF

1 Öst Axel Maxmo SK

1 Bagge Oliver Vörå IF

1 Strand Elias Oravais IF

1 Adrian Thors Oravais IF

1 Tuomela Simon Vörå IF

1 Lindgård emil Vörå IF

1 Grön Axel Vörå IF

1 Kullman Kevin Vörå IF

1 Bergman Melwin Oravais IF

1 Smeds Oscar Oravais IF

1 Widd Valdemar Vörå IF

1 Granholm Rasmus Maxmo SK

1 Lindgård Leo Maxmo SK

 

Placering Flickor 9 år 1km Förening Tid

1 Österberg Emilia Oravais IF 05:29

2 Back Kajsa Vörå IF 05:30 00:01

3 Petrova Maria Vörå IF 05:35 00:06

4 Torrkulla Venla Vörå IF 05:40 00:11

5 Eriksson Elin Vörå IF 05:50 00:21

6 Backlund Emma Maxmo SK 06:15 00:46

7 Österberg Linn Oravais IF 06:19 00:50

8 Renvall Jessica Vörå IF 06:29 01:00

9 Käldman Melia Oravais IF 06:49 01:20

10 Lindgård Linnea Maxmo SK 06:51 01:22

11 Påfs Agnes Maxmo SK 06:57 01:28 

12 Lax Venla Maxmo SK 07:02 01:33

13 Penttinen Madelén Oravais IF 08:15 02:46

14 Bergman Samantha Oravais IF 08:17 02:48

15 Enroth Rebecca Maxmo SK 08:25 02:56

 

Placering Pojkar 9 år 1km Förening Tid

1 Södergård Matts Vörå IF 04:28

2 Berglund Hampus Vörå IF 04:42 00:14

3 Zacharias Eklund Maxmo SK 04:46 00:18

4 Majabacka Eddie Maxmo SK 05:20 00:52

5 Majabacka Willy Maxmo SK 05:24 00:56

6 Stagnäs Julius Maxmo SK 05:28 01:00

7 Elias Ehrs Vörå IF 05:48 01:20

8 Kullbäck Erik Vörå IF 05:55 01:27

9 Häggman Iivar Vörå IF 06:00 01:32

10 Strand Benjamin Oravais IF 11:15 06:47

 

Placering Flickor 11 år 1,5km Förening Tid

1 Jansson Tindra Vörå IF 07:25

2 Kullman Thea Vörå IF 07:45 00:20

3 Widd Antonia Vörå IF 08:04 00:39

4 Öst Elin Maxmo SK 08:12 00:47

5 Nystedt Jenna Oravais IF 08:32 01:07

6 Grön Alina Vörå IF 05:27 (1km)

 

Placering Pojkar 11 år 1,5km Förening Tid

1 Jakob Ehrs Vörå IF 07:10

2 Backlund Johan Maxmo SK 07:15 00:05

3 Back Hugo Vörå IF 07:25 00:15

4 Strand Natanael Oravais IF 08:11 01:01

5 Holmström William Oravais IF 08:31 01:21

 

Placering Flickor 13 år 2,5km Förening Tid

1 Källbacka Linnea Vörå IF 13:32

2 Eriksson Fanny Vörå IF 14:10 00:38

3 Österberg Evelina Oravais IF 15:53 02:21

 

Placering Pojkar 13 år 2,5km Förening Tid

1 Markén Leonard Oravais IF 11:03

2 Johannes Ehrs Vörå IF 12:06 01:03

3 Häggman Aaron Vörå IF 13:19 02:16

4 Smeds Jacob Oravais IF 14:40 03:37

5 Lax Valter Maxmo SK 15:05 04:02

6 Grannas Lucas Vörå IF 15:08 04:05

7 Grannas Simon Vörå IF 15:54 04:51

 

Placering Flickor 15 år 2,5km Förening Tid

1 Torrkulla Matilda Vörå IF 13:00

2 Källbacka Emma Vörå IF 13:53 00:53

 

Placering Pojkar 15 år 2,5km Förening Tid

1 Friman Mårten Maxmo SK 14:35

 

Placering Pojkar 17 år 5km Förening Tid

1 Staritsyn Alexander Maxmo SK 22:43

2 Torrkulla Jan Vörå IF 22:47 00:04

3 Grön Jan Vörå IF 25:20 02:37

4 Friman Robert Maxmo SK 26:43 04:00

5 Björk Patrik Vörå IF 27:25 04:42

6 Back Peter Vörå IF 29:20 06:37

Terrängcup 4 Må 27.4. Norrvalla Adidashallen

D5 Naiset 5 vuotta 0.3 km V

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Häggman Iina Vörå IF 0.00

1. Salokangas Veera Vörå IF 0.00

1. Ehrs Sarah Vörå IF 0.00

1. Södergård Ramona Vörå IF 0.00

1. Kullman Kia Vörå IF 0.00

1. Ehrs Ida Vörå IF 0.00

1. Holmgren Lina Maxmo SK 0.00

1. Stenmark Vanessa Oravais IF 0.00

1. Äijänen My Vörå IF 0.00

1. Markén Saga Oravais IF 0.00

1. Rintanen Minea Vörå IF 0.00

1. Eklund Natalie Vörå IF 0.00

1. Byman Nike Vörå IF 0.00

1. Holmkvist Agnes Maxmo SK 0.00

1. Backlund Hilda Vörå IF 0.00

1. Björk Elin Vörå IF 0.00

1. Kippola Lisa Vörå IF 0.00

1. Ingman Fanny Oravais IF 0.00

1. Majabacka Juni Maxmo SK 0.00

 

 

H5 Miehet 5 vuotta 0.3 km V

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Ohlis Walter Vörå IF 0.00

1. Hermans Alex Oravais IF 0.00

1. Bagge Jesper Vörå IF 0.00

1. Norrlin Theo Maxmo SK 0.00

1. Asplund Noah Vörå IF 0.00

1. Käldman Leo Oravais IF 0.00

1. Långs Melwin Oravais IF 0.00

1. Hartvik Alf Maxmo SK 0.00

1. Österberg Alexander Oravais IF 0.00

1. Byman Troy Vörå IF 0.00

1. Klemets Isak Vörå IF 0.00

1. Grön Elis Vörå IF 0.00

1. Österberg Theo Oravais IF 0.00

1. Björk Tim Vörå IF 0.00

 

D7 Naiset 7 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Lax Nadja Maxmo SK 0.00

1. Storbacka Lova Vörå IF 0.00

1. Östman Jenny Oravais IF 0.00

1. Hermans Matilda Oravais IF 0.00

1. Norrlin Stella Maxmo SK 0.00

1. Stagnäs Nellie Maxmo SK 0.00

1. Stenmark Marissa Oravais IF 0.00

1. Jåfs Wilma Vörå IF 0.00

1. Jåfs Tilde Vörå IF 0.00

1. Äijänen Minea Vörå IF 0.00

1. Långs Fanny Oravais IF 0.00

1. Staritsyna Sofia Vörå IF 0.00

1. Hartvik Iza Maxmo SK 0.00

1. Frantz Astrid Maxmo SK 0.00

1. Svens Elin Vörå IF 0.00

 

H7 Miehet 7 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Thors Adrian Oravais IF 0.00

1. Bergman Melwin Oravais IF 0.00

1. Duvnäs William Maxmo SK 0.00

1. Bagge Oliver Vörå IF 0.00

1. Öst Axel Maxmo SK 0.00

1. Widd Valdemar Vörå IF 0.00

1. Kullman Kevin Vörå IF 0.00

1. Back Linus Vörå IF 0.00

1. Sjöberg Hugo Maxmo SK 0.00

1. Holmgren Alex Maxmo SK 0.00

1. Holmström Aron Oravais IF 0.00

1. Lindgård Emil Vörå IF 0.00

1. Källbacka Walter Vörå IF 0.00

1. Lindgård Leo Maxmo SK 0.00

1. Strand Elias Oravais IF 0.00

1. Hedström Kristoffer Vörå IF 0.00

1. Grön Axel Vörå IF 0.00

1. Ingman Ted Oravais IF 0.00

1. Granholm Rasmus Maxmo SK 0.00

 

D9 Naiset 9 vuotta 1 km V

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Markén Winnie Oravais IF 4.31

2. Österberg Emilia Oravais IF 4.35 0.04

3. Back Kajsa Vörå IF 4.44 0.13

4. Frida Ingman Oravais IF 4.51 0.20

5. Penttinen Madelén Oravais IF 4.58 0.27

6. Petrova Maria Vörå IF 5.04 0.33

7. Hedström Daniela Vörå IF 5.05 0.34

8. Lindgård Elin Vörå IF 5.06 0.35

9. Österberg Linn Oravais IF 5.07 0.36

10. Eriksson Elin Vörå IF 5.09 0.38

11. Backlund Emma Maxmo SK 5.13 0.42

11. Torrkulla Venla Vörå IF 5.13 0.42

13. Påfs Agnes Maxmo SK 5.14 0.43

14. Lindgård Linnéa Maxmo SK 5.17 0.46

15. Käldman Melia Oravais IF 5.30 0.59

16. Bergman Samantha Oravais If 6.14 1.43

 

H9 Miehet 9 vuotta 1 km V

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Södergård Matts Vörå IF 3.50

2. Eklund Zacharias Maxmo SK 3.55 0.05

3. Berglund Hampus Vörå IF 4.05 0.15

4. Svens Isak Vörå IF 4.13 0.23

5. Majabacka Eddie Maxmo SK 4.29 0.39

6. Majabacka Willie Maxmo SK 4.30 0.40

7. Holmqvist Alexander Vörå IF 4.46 0.56

8. Häggman Iivar Vörå IF 4.47 0.57

9. Kullbäck Erik Vörå IF 4.49 0.59

10. Stagnäs Julius Maxmo SK 4.54 1.04

11. Klemets Adam Vörå IF 4.56 1.06

12. Ehrs Elias Vörå IF 5.15 1.25

13. Östman Jimmy Oravais If 5.38 1.48

 

D11 Naiset 11 vuotta 2 km V

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Jansson Tindra Vörå IF 8.00

2. Kullman Thea Vörå IF 8.46 0.46

3. Widd Antonia Vörå IF 8.54 0.54

4. Öst Elin Maxmo SK 9.00 1.00

5. Grön Alina Vörå IF 9.02 1.02

6. Nystedt Jenna Oravais IF 9.07 1.07

7. Ollqvist Fanny Vörå IF 11.58 3.58

 

H11 Miehet 11 vuotta 2 km V

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Ehrs Jakob Vörå IF 7.39

2. Back Hugo Vörå IF 8.06 0.27

3. Backlund Johan Maxmo SK 8.15 0.36

4. Östman Joel Oravais IF 9.25 1.46

5. Holmström William Oravais IF 9.31 1.52

 

D13 Naiset 13 vuotta 2 km V

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Rintanen Fanny Vörå IF 7.28

2. Källbacka Linnea Vörå IF 7.29 0.01

3. Saari Matilda Oravais IF 8.08 0.40

4. Achrén Frida Oravais IF 8.10 0.42

5. Eriksson Fanny Vörå IF 8.12 0.44 5

5. Torrkulla Henna Vörå IF 8.12 0.44

7. Österberg Evelina Oravais IF 8.54 1.26

8. Backlund Frida Maxmo SK 10.36 3.08

 

H13 Miehet 13 vuotta 2 km V

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Markén Leonard Oravais IF 6.34

2. Friman johan Maxmo SK 7.27 0.53

3. Häggman Aaron Vörå IF 7.33 0.59

4. Penttinen Jesper Oravais IF 8.45 2.11

5. Grannas Simon Vörå IF 8.59 2.25

6. Grannas Lucas Vörå IF 9.00 2.26

7. Lax Valter Maxmo SK 9.23 2.49

 

D15 Naiset 15 vuotta 3 km V

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Saari Wilma Oravais IF 11.45

2. Torrkulla Matilda Vörå IF 12.00 0.15

3. Källbacka Emma Vörå IF 13.35 1.50

 

H15 Miehet 15 vuotta 3 km V

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Kullman Hannes Vörå IF 11.36

2. Markén Waldemar Oravais IF 11.43 0.07

3. Friman Mårten Maxmo SK 14.19 2.43

 

H17 Miehet 17 vuotta 4 km V

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Markén Johan Oravais IF 13.14

2. Eklund Mikael Vörå IF 13.18 0.04

3. Käldman Kim Oravais IF 13.47 0.33

4. Hermans Jan Oravais IF 14.25 1.11

5. Jåfs Andreas Vörå IF 14.56 1.42

6. Grannas Stefan Vörå IF 15.22 2.08

7. Friman Robert Maxmo SK 17.03 3.49

 

D17 Naiset 17 vuotta 4 km V

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

1. Torrkulla Julia Vörå IF 15.34

2. Östman Johanna Oravais IF 21.21 5.47

2. Back Ann-Louise Vörå IF 21.21 5.47

Terrängcup 5 i Hellnäs 6.5.2015 kl. 18:30 Resultat

Placering Flickor 5 år 350m

Förening Klass Tid

1 Eklund Natalie Vörå IF D05

1 Markén Saga Oravais IF D05

1 Veera Salokangas Vörå IF D05

1 Holmgren Lina Maxmo SK D05

1 Björk Elin Vörå IF D05

1 Ida Ehrs Vörå IF D05

1 Majabacka Juni Maxmo SK D05

1 Kullman Kia Vörå IF D05

1 Rintanen Minea Vörå IF D05

1 Stenmark Vanessa Oravais IF D05

 

Placering Pojkar 5 år 350m Förening Klass Tid

1 Österberg Theo Oravais IF H05

1 Byman Troy Vörå IF H05

1 Österberg Alexander Oravais IF H05

1 Käldman Leo Oravais IF H05

1 Grön Elis Vörå IF H05

1 Ohlis Walter Vörå IF H05

1 hartvik alf Maxmo SK H05

1 Asplund Noah Vörå IF H05

1 Björk Tim Vörå IF H05

1 Andersson Ville Oravais IF H05

1 Långs Melwin Oravais IF H05

 

Placering Flickor 7 år 650m Förening Klass Tid

1 Markén Winnie Oravais IF D07

1 Engman Fanny Oravais IF D07

1 Jåfs Wilma Vörå IF D07

1 Jåfs Tilde Vörå IF D07

1 Svens Elin Vörå IF D07

1 Stenmark Marissa Oravais IF D07

1 Andersson Eveliina Oravais IF D07

1 Renvall Erika Vörå IF D07

1 hartvik iza Maxmo SK D07

1 Östman Jenny Oravais IF D07

1 Lax Nadja Maxmo SK D07

 

Placering Pojkar 7 år 650m Förening Klass Tid

1 Melwin Bergman Oravais IF H07

1 Granholm Rasmus Maxmo SK H07

1 Grön Axel Vörå IF H07

1 Källbacka Walter Vörå IF H07

1 Sjöberg Hugo Maxmo SK H07

1 Holmström Aron Oravais IF H07

1 Smeds Oscar Oravais IF H07

1 Mannil Kasper Vörå IF H07

1 Öst Axel Maxmo SK H07

1 Back Linus Vörå IF H07

1 Kullman Kevin Vörå IF H07

 

Placering Flickor 9 år 850m Förening Klass Tid

1 Österberg Emilia Oravais IF D09 04:11

2 Penttinen Madelén Oravais IF D09 04:18 00:07

3 Torrkulla Venla Vörå IF D09 04:24 00:13

4 Back Kajsa Vörå IF D09 04:31 00:20

5 Petrova Maria Maxmo SK D09 04:40 00:29

6 Österberg Linn Oravais IF D09 05:04 00:53

7 Käldman Melia Oravais IF D09 05:05 00:54

8 Renvall Jessica Vörå IF D09 05:07 00:56

9 Lax Venla Maxmo SK D09 06:24 02:13

10 Samantha Bergman Oravais IF D09 09:56 05:45

 

Placering Pojkar 9 år 850m Förening Klass Tid

1 Svens Isak Vörå IF H09 03:58

2 Majabacka Eddie Maxmo SK H09 04:01 00:03

3 Majabacka Willy Maxmo SK H09 04:05 00:07

4 Holmqvist Alexander Vörå IF H09 04:14 00:16

5 Kullbäck Erik Vörå IF H09 04:33 00:35

6 Hedström Kristoffer Vörå IF H09 04:34 00:36

7 Östman Jimi Oravais IF H09 05:11 01:13

8 Elias Ehrs Vörå IF H09 05:36 01:38

 

Placering Flickor 11 år 1,8km Förening Klass Tid

1 Jansson Tindra Vörå IF D11 08:05

2 Kullman Thea Vörå IF D11 08:43 00:38

3 Öst Elin Maxmo SK D11 09:51 01:46

4 Nystedt Jenna Oravais IF D11 09:55 01:50

5 Hedström Daniela Vörå IF D11 13:34 05:29

6 Mannil Aada Vörå IF D11 14:31 06:26

 

Placering Pojkar 11 år 1,8km Förening Klass Tid

1 Jakob Ehrs Vörå IF H11 07:57

2 Back Hugo Vörå IF H11 08:52 00:55

3 Östman Joel Oravais IF H11 09:19 01:22

4 Holmström William Oravais IF H11 09:20 01:23

 

Placering Flickor 13 år 2,6km Förening Klass Tid

1 Rintanen Fanny Vörå IF D13 12:55

1 Källbacka Linnea Vörå IF D13 12:55 00:00

3 Achrén Frida Oravais IF D13 13:04 00:09

4 Torrkulla Henna Vörå IF D13 13:20 00:25

5 Österberg Evelina Oravais IF D13 14:09 01:14

6 Wester Jennifer Oravais IF D13 16:09 03:14

 

Placering Pojkar 13 år 2,6km Förening Klass Tid

1 Markén Leonard Oravais IF H13 10:43

2 Johannes Ehrs Vörå IF H13 11:27 00:44

3 Friman johan Maxmo SK H13 11:40 00:57

4 Smeds Jacob Oravais IF H13 14:09 03:26

5 Lax Valter Maxmo SK H13 14:34 03:51

6 Penttinen Jesper Oravais IF H13 14:40 03:57

 

Placering Flickor 15 år 2,6km Förening Klass Tid

1 Torrkulla Matilda Vörå IF D15 12:43

 

Placering Pojkar 15 år 2,6km Förening Klass Tid

1 Kullman Hannes Vörå IF H15 11:47

2 Markén Waldemar Oravais IF H15 14:39 02:52

 

Placering Flickor 17 år 5,2km Förening Klass Tid

1 Smeds Christine Vörå IF D17 30:23

2 Östman Johanna Oravais IF D17 33:32 03:09

2 Back Ann-Louise Vörå IF D17 33:32 03:09

 

Placering Pojkar 17 år 5,2km Förening Klass Tid

1 Grön Jan Vörå IF H17 24:49

2 Friman Robert Maxmo SK H17 25:14 00:25

3 Back Peter Vörå IF H17 31:51 07:02

4 Hedström Kennet Vörå IF H17 32:12 07:23

5 Lax Johan Maxmo SK H17 38:19 13:30

Terräncup 2 vid Maxmo dansbana 13.4.2015

Placering Flickor 5 300m Förening

1 Backlund Hilda Vörå IF

1 Björk Elin Vörå IF

1 Byman Nike Vörå IF

1 Ehrs Sarah Vörå IF

1 Ehrs Ellen Vörå IF

1 Ehrs Ida Vörå IF

1 Eklund Natalie Vörå IF

1 Glasberg Viktoria Maxmo SK

1 Holmgren Lina Maxmo SK

1 Holmkvist Agnes Maxmo SK

1 Häggman Iina Vörå IF

1 Kullman Kia Vörå IF

1 Markén Saga Oravais IF

1 Rintanen Minea Vörå IF

1 Salokangas Veera Vörå IF

1 Sjöberg Hanna Maxmo SK

1 Stenmark Vanessa Oravais IF

1 Södergård Ramona Vörå IF

1 Södergård Melina Vörå IF

 

Placering Pojkar 5 300m Förening

1 Asplund Noah Vörå IF

1 Bagge Jesper Vörå IF

1 Björk Tim Vörå IF

1 Byman Troy Vörå IF

1 Engman Noah Oravais IF

1 Glasberg Oliwer Maxmo SK

1 Grön Elis Vörå IF

1 Hartvik Alf Maxmo SK

1 Hermans Alex Oravais IF

1 Holm Magnus Maxmo SK

1 Käldman Leo Oravais IF

1 Lejon Kaarlo Vörå IF

1 Långs Melwin Oravais IF

1 Norrlin Theo Maxmo SK

1 Ohlis Valter Vörå IF

1 Påfs Edwin Maxmo SK

1 Ramstedt Sindre Vörå IF

1 Österberg Alexander Oravais IF

1 Österberg Theo Oravais IF

 

Placering Flickor 7 500m Förening

1 Bergfast Elviira Maxmo SK

1 Dahlbacka Elvira Maxmo SK

1 Frantz Astrid Maxmo SK

1 Hartvik Iza Maxmo SK

1 Hermans Matilda Oravais IF

1 Jåfs Wilma Vörå IF

1 Jåfs Tilde Vörå IF

1 Lax Nadja Maxmo SK

1 Långs Fanny Oravais IF

1 Markén Winnie Oravais IF

1 Norrlin Stella Maxmo SK

1 Ramstedt Celine Vörå IF

1 Renvall Erika Vörå IF

1 Stagnäs Nellie Maxmo SK

1 Staritsyna Sofia Maxmo SK

1 Stenmark Marissa Oravais IF

1 Storbacka Lova Vörå IF

1 Svens Elin Vörå IF

1 Yli-Lauri Hertta Maxmo SK

1 Östman Jenny Oravais IF

 

Placering Pojkar 7 500m Förening

1 Back Linus Vörå IF

1 Bagge Oliver Vörå IF

1 Bergman Melwin Oravais IF

1 Duvnäs William Maxmo SK

1 Granholm Rasmus Maxmo SK

1 Grön Axel Vörå IF

1 Holmgren Alex Maxmo SK

1 Holmström Aron Oravais IF

1 Kullman Kevin Vörå IF

1 Källbacka Walter Vörå IF

1 Lindgård Emil Vörå IF

1 Lindgård Leo Maxmo SK

1 Mannil Kasper Vörå IF

1 Ramstedt Marius Vörå IF

1 Sjöberg Hugo Maxmo SK

1 Strand Elias Oravais IF

1 Thors Adrian Vörå IF

1 Öst Axel Maxmo SK

 

Placering Flickor 9 1000m Förening Tid

1 Back Kajsa Vörå IF 05:22

2 Österberg Emilia Oravais IF 05:31 00:09

3 Penttinen Madelén Oravais IF 05:34 00:12

4 Torrkulla Venla Vörå IF 05:45 00:23

5 Engman Fanny Oravais IF 05:46 00:24

6 Käldman Melia Oravais IF 05:56 00:34

7 Eriksson Elin Vörå IF 06:02 00:40

8 Österberg Linn Oravais IF 06:19 00:57

9 Petrova Maria Maxmo SK 06:22 01:00

10 Lindgård Elin Vörå IF 06:25 01:03

11 Lindgård Linnea Maxmo SK 06:35 01:13

12 Backlund Emma Maxmo SK 06:36 01:14

13 Renvall Jessica Vörå IF 06:44 01:22

14 Holm Sara Maxmo SK 06:49 01:27

15 Frantz Elvira Maxmo SK 07:03 01:41

16 Påfs Agnes Maxmo SK 07:05 01:43

17 Lax Venla Maxmo SK 08:09 02:47

 

Placering Pojkar 9 1000m Förening Tid

1 Södergård Matts Vörå IF 04:31

2 Eklund Zacharias Maxmo SK 04:32 00:01

3 Svens Isak Vörå IF 04:47 00:16

4 Stagnäs Julius Maxmo SK 05:15 00:44

5 Majabacka Eddie Maxmo SK 05:15 00:44

6 Majabacka Willy Maxmo SK 05:19 00:48

7 Klemets Adam Vörå IF 05:35 01:04

8 Yli-Lauri Verneri Maxmo SK 05:40 01:09

9 Holmqvist Alexander Vörå IF 05:44 01:13

10 Kullbäck Erik Vörå IF 05:50 01:19

11 Hedström Kristoffer Vörå IF 05:50 01:19

12 Strand Benjamin Oravais IF 06:12 01:41

13 Berglund Hampus Vörå IF 06:43 02:12

14 Östman Jimi Oravais IF 06:45 02:14

15 Ehrs Elias Vörå IF 08:10 03:39

 

Placering Flickor 11 1500m Förening Tid

1 Jansson Tindra Vörå IF 06:35

2 Kullman Thea Vörå IF 06:47 00:12

3 Grön Alina Vörå IF 07:24 00:49

4 Mannil Aada Vörå IF 07:33 00:58

5 Öst Elin Maxmo SK 07:37 01:02

6 Nystedt Jenna 07:40 01:05

7 Hedström Daniela Vörå IF 09:08 02:33

8 Ollqvist Fanny Vörå IF 09:31 02:56

 

Placering Pojkar 11 1500m Förening Tid

1 Yli-Lauri Eemeli Maxmo SK 06:27

2 Backlund Johan Maxmo SK 07:07 00:40

3 Strand Natanael Oravais IF 07:14 00:47

4 Östman Joel Oravais IF 07:26 00:59

5 Holmström William Oravais IF 07:33 01:06

 

Placering Flickor 13 2000m Förening Tid

1 Källbacka Linnea Vörå IF 10:17

2 Rintanen Fanny Vörå IF 10:18 00:01

3 Torrkulla Henna Vörå IF 10:26 00:09

4 Eiksson Fanny Vörå IF 10:27 00:10

5 Österberg Evelina Oravais IF 10:55 00:38

6 Backlund Frida Maxmo SK 13:38 03:21

 

Placering Pojkar 13 2000m Förening Tid

1 Markén Leonard Oravais IF 08:19

2 Ehrs Johannes Vörå IF 08:47 00:28

3 Häggman Aaron Vörå IF 09:37 01:18

4 Friman Johan Maxmo SK 09:40 01:21

5 Lax Valter Maxmo SK 09:59 01:40

6 Back Adrian Vörå IF 10:16 01:57

7 Grannas Lucas Vörå IF 11:12 02:53

8 Grannas Simon Vörå IF 11:24 03:05

 

Placering Flickor 15 3000m Förening

 

Tid Placering Pojkar 15 3000m Förening Tid

1 Kullman Hannes Vörå IF 14:41

2 Markén Waldemar Oravais IF 14:51 00:10

3 Friman Mårten Maxmo SK 16:52 02:11

 

Placering Flickor 17 4000m Förening Tid

1 Östman Johanna Oravais IF 26:55:00

 

Placering Pojkar 17 4000m Förening Tid

1 Markén Johan Oravais IF 16:55

2 Jåfs Andreas Vörå IF 19:03 02:08

3 Grön Jan Vörå IF 20:16 03:21

4 Hedström Kennet Vörå IF 26:45:00 09:50

5 Back Peter Vörå IF 26:55:00 10:00