• Facebook Social Icon

2019  Maxmo Sportklubb r.f.

Terräncup - resultat 2013

TERRÄNGCUP 2013 RESULTAT Deltävling 1   5.5.2013

KLASS:Flickor/Pojkar 4-6 År 200m

Stella Norrlin
Amelie Szymanski
Arvid Berg
Linnea Kock
Ida Kock
Sara Holm
Sofia Staritzyna
Iza Hartvik
Emmi Blomqvist
Agnes Påfs
Venla Lax
Nellie Stagnäs
Axel Öst
Wictor Ekman
Hugo Sjöberg
Hanna Sjöberg
Nadja Lax
Astrid Frantz
Verneri Ylilauri
Hertta Ylilauri

 

KLASS:Flickor/Pojkar 7-8 År 500m

Eddie Majabacka
Willy Majabacka
Aaron Berg
Ada Backlund
Maria Petrova
Erik Blomqvist
Julius Stagnäs
Agnes Ekman
Elvira Frantz

 

KLASS:Flickor/Pojkar 9-10 År 1000m

Eemeli Ylilauri, 4:10
Elias Granholm, 4:26
Elin Öst, 4:40
Cecilia Knutar, 4:56
Lucas Söder, 5:01

 

KLASS:Flickor/Pojkar 11-12 År 2000m

Johan Friman, 8:49
Valter Lax, 1:11

 

 

Resultat Deltävling 2 11.5.2013

 

TERRÄNGCUP 2013 RESULTAT Deltävling 2   11.5.2013

KLASS:Flickor/Pojkar 4-6 År 200m

Stella Norrlin
Arvid Berg
Linnea Kock
Ida Kock
Sara Holm
Iza Hartvik
Agnes Påfs
Venla Lax
Wictor Ekman
Hugo Sjöberg
Hanna Sjöberg
Astrid Frantz
Verneri Ylilauri
Hertta Ylilauri
Adrian Backlund
Melvin Molén
Alf Hartvik

 

KLASS:Flickor/Pojkar 7-8 År 500m

Eddie Majabacka
Willy Majabacka
Aaron Berg
Ada Backlund
Erik Blomqvist
Agnes Ekman
Elvira Frantz
Vincent Molén
Zacharias Eklund

 

KLASS:Flickor/Pojkar 9-10 År 1000m

Elias Granholm,  4:27
Elin Öst, 4:39
Cecilia Knutar, 6:47

 

KLASS:Flickor/Pojkar 11-12 År 2000m

Valter Lax, 11:16

 

 

Resultat Deltävling 3 19.5.2013

 

TERRÄNGCUP 2013 RESULTAT Deltävling 3   19.5.2013

KLASS:Flickor/Pojkar 4-6 År 200m

Stella Norrlin
Arvid Berg
Linnea Kock
Ida Kock
Sara Holm
Iza Hartvik
Emmi Blomqvist
Agnes Påfs
Nellie Stagnäs
Hugo Sjöberg
Hanna Sjöberg
Adrian Backlund
Alf Hartvik
Elin Furunäs
Rasmus Granholm
William Duvnäs
Ronja Sjölund

 

KLASS:Flickor/Pojkar 7-8 År 500m

Eddie Majabacka
Willy Majabacka
Aaron Berg
Ada Backlund
Maria Petrova
Erik Blomqvist
Julius Stagnäs
Zacharias Eklund

 

KLASS:Flickor/Pojkar 9-10 År 1000m

Elias Granholm, 4:43

 

 

Resultat Deltävling 4 26.5.2013

 

KLASS:Flickor/Pojkar 4-6 År 200m

Stella Norrlin
Arvid Berg
Linnea Kock
Ida Kock
Sara Holm
Sofia Staritzyna
Iza Hartvik
Emmi Blomqvist
Agnes Påfs
Nellie Stagnäs
Axel Öst
Wictor Ekman
Hugo Sjöberg
Hanna Sjöberg
Nadja Lax
Astrid Frantz
Verneri Ylilauri
Hertta Ylilauri
Adrian Backlund
Alf Hartvik
Elin Furunäs
Rasmus Granholm
Ronja Sjölund

 

KLASS:Flickor/Pojkar 7-8 År 500m

Eddie Majabacka
Willy Majabacka
Aaron Berg
Ada Backlund
Maria Petrova
Erik Blomqvist
Julius Stagnäs
Agnes Ekman
Elvira Frantz
Zacharias Eklund

 

KLASS:Flickor/Pojkar 9-10 År 1000m

Eemeli Ylilauri,  3:56
Elias Granholm, 4:27
Elin Öst, :35

 

KLASS:Flickor/Pojkar 11-12 År 2000m

Johan Friman, 8,38
Valter Lax, 9:10

 

KLASS:Flickor/Pojkar 11-12 År 3000m

Mårten Friman, 19:30