• Facebook Social Icon

2019  Maxmo Sportklubb r.f.

Resultat 2013

Resultat: Deltävling 6

Deltävling: 6 / 6  

Tidpunkt: 14.5.2013 kl 19:00  

Sträcka: Sportplan - Gränsen till Korsholm - Sportplan  

Längd: 7 km  

Antal löpare: 22 st  

Deltagare:

 

Resultat: Deltävling 5

Deltävling: 5 / 6  

Tidpunkt: 10.5.2013 kl 19:00  

Sträcka: Vita Fruns Runda  

Längd: 6 km  

Antal löpare: 30 st 

Deltagare:

Resultat: Deltävling 4

Deltävling: 4 / 6

Tidpunkt :2.5.2013 kl 19:00

Sträcka: Sportplan - Stagnäsvägen - Pussas - Sportplan

Längd: 9 km

Antal löpare: 24 st

Deltagare:

Resultat: Deltävling 3

Deltävling: 3 / 6

Tidpunkt: 28.4.2013 kl 19:00

Sträcka: Färjfästet på skärgårdssidan - Kvimo runt

Längd: 11 km

Antal löpare: 23 st

Deltagare:

Resultat: Deltävling 2

Deltävling: 2 / 6

Tidpunkt: 23.4.2013 kl 19:00

Sträcka: Sportplan - Prästholmen - Sportplan

Längd: 7 km

Antal löpare: 34 st

Deltagare:

Resultat: Deltävling 1

Deltävling: 1 / 6

Tidpunkt: 19.4.2013 kl 19:00

Sträcka: Sportplan - Gränsen till Korsholm - Sportplan

Längd: 7 km

Antal löpare: 38 st

Deltagare:

Vinnare av utlottningspris: Rurik Sundström 

Vinnare av specialpris: Bror Glasberg & Ida Furunäs (Bästa spurtduell)

Vinnare av utlottningspris:Marie-Louise Carp 

Vinnare av specialpris:Kennet Hägg(Jämnaste prestation i förhållande till första loppet)

Vinnare av utlottningspris: Alexander Staritsyn 

Vinnare av specialpris:Per-Olof Kalander(Förbättrade mest sin kilometertid)

Vinnare av utlottningspris: Bror Glasberg 

Vinnare av specialpris: Kim Käldman (Sprungit förbi flest i förhållande till startlistan)

Vinnare av utlottningspris: Thomas Granholm 

Vinnare av specialpris: Malena Stenkull (Mest omsprungen)

 

*** = löparen släpptes i misstag iväg en minut för tidigt och kom därför i mål en minut för tidigt. Resultatet har korrigerats och löparen finns nu i resultatlistan där han borde ha funnits.

Vinnare av utlottningspris: Rolf Thors 

Vinnare av specialpris: Marie-Louise Österlund (Sist i mål)