• Facebook Social Icon

2019  Maxmo Sportklubb r.f.

Resultat från friidrottscupen 5.8.2015

Gren: Löpning 40 meter Klass: P5

1 Hartvik Alf 10,13

2 Glasberg Oliver 10,31

3 Backlund Adrian 10,59

4 Norrlin Theo 11,61

5 Mattlar Adrian 12,21

 Påfs Edwin 12,71

 

Gren: Längdhopp Klass: P5

1 Påfs Edwin 1,74

2 Backlund Adrian 1,67

3 Norrlin Theo 1,23

4 Glasberg Oliver 1,18

5 Hartvik Alf 1,15

6 Mattlar Adrian 1,14

 

Gren: Löpning 40 meter Klass: F5 

1 Sjöberg Hanna 13,88

2 Glasberg Victoria 14,65

3 Glasberg Veronica 15,84

 

Gren: Längdhopp Klass: F5

1 Sjöberg Hanna 1,51

2 Glasberg Victoria 0,9

3 Glasberg Veronica 0,75

 

Gren: Löpning 40 meter Klass: P7

1 Sjöberg Hugo 9,27

2 Duvnäs William 9,75

3 Öst Axel 9,97

 

Gren: Längdhopp Klass: P7

1 Sjöberg Hugo 1,95

2 Öst Axel 1,72

3 Duvnäs William 1,67

 

Gren: Löpning 40 meter Klass: F7

1 Norrlin Stella 9,31

2 Ylilauri Hertta 9,32

3 Frantz Astrid 9,37

4 Staritsyna Sofia 9,5

5 Lax Nadja 9,66

6 Furunäs Elin 9,68

7 Kock Ida 10,12

8 Kock Linnea 10,25

9 Hartvik Iza 10,66

 

Gren: Längdhopp Klass: F7

1 Norrlin Stella 1,98

2 Hartvik Iza 1,84

3 Frantz Astrid 1,83

4 Kock Linnea 1,82

5 Kock Ida 1,8 6

Lax Nadja 1,8

7 Furunäs Elin 1,72

8 Staritsyna Sofia 1,63

9 Ylilauri Hertta 1,52

10 Sjölund Ronja 1,45

 

Gren: Löpning 60 meter Klass: P9

1 Majabacka Willy 10,82

2 Majabacka Eddie 11,1

3 Ylilauri Verneri 11,22

4 Östman Pontus 12,19

 

Gren: Höjdhopp Klass: P9

1 Majabacka Willy 90

1 Majabacka Eddie 90

2 Östman Pontus 80

3 Ylilauri Verneri 75

 

Gren: Spjut Klass: P9

1 Majabacka Eddie 14,9

2 Majabacka Willy 14,15

3 Östman Pontus 11,95

4 Ylilauri Verneri 8,9

 

Gren: Löpning 60 meter Klass: F9

1 Påfs Agnes 11,23

2 Petrova Maria 11,97

3 Frantz Elvira 12,19

4 Lax Venla 13,63

5 Backlund Ada 13,69

 

Gren: Höjdhopp Klass: F9

1 Petrova Maria 85

2 Frantz Elvira 80

2 Lax Venla 80

3 Påfs Agnes 75

 

Gren: Spjut Klass: F9

1 Petrova Maria 8,55

2 Påfs Agnes 7,5

3 Frantz Elvira 5,15

4 Lax Venla 4,6

5 Backlund Ada 3,65

 

Gren: Löpning 60 meter Klass: F11

1 Öst Elin 10,95

 

Gren: Höjdhopp Klass: F11

1 Öst Elin 85

 

Gren: Spjut Klass: F11

1 Öst Elin 8,3

 

Gren: Löpning 100 meter Klass: P13

1 Lax Valter 14,53

2 Friman Johan 16,97

 

Gren: Höjdhopp Klass: P13

1 Friman Johan 127

1 Lax Valter 127

 

Gren: Spjut Klass: P13

1 Lax Valter 17,35

2 Friman Johan 14,55

 

Gren: Löpning 100 meter Klass: P15

1 Friman Mårten 17,25

 

Gren: Höjdhopp Klass: P15

1 Friman Mårten 110

Resultat från friidrottscupen 12.8.2015

Gren: Löpning 60 meter Klass: P5

1 Backlund Adrian 15,22

2 Hartvik Alf 16,07

3 Påfs Edwin 16,30

4 Glasberg Oliver 16,58

5 Norrlin Theo 16,84

6 Mattlar Adrian 17,65

 

Gren: Bollkast Klass: P5

1 Glasberg Oliver 8,80

2 Påfs Edwin 7,56

3 Backlund Adrian 7,00

4 Mattlar Adrian 5,74

5 Hartvik Alf 5,10

6 Norrlin Theo 4,50

 

Gren: Löpning 60 meter Klass: F5

1 Sjölund Ronja 16,06

2 Sjöberg Hanna 16,72

3 Glasberg Victoria 20,52

4 Glasberg Veronica 21,52

 

Gren: Bollkast Klass: F5

1 Sjölund Ronja 4,40

2 Sjöberg Hanna 4,00

3 Glasberg Veronica 3,55

4 Glasberg Victoria 2,70

 

Gren: Löpning 60 meter Klass: P7

1 Öst Axel 14,05

2 Sjöberg Hugo 14,44

 

Gren: Kulstötning 1000g Klass: P7

1 Sjöberg Hugo 4,20

2 Öst Axel 3,20

 

Gren: Löpning 60 meter Klass: F7

 

1 Norrlin Stella 12,99

2 Bergfast Elviira 14,10

3 Frantz Astrid 14,33

4 Hartvik Iza 14,50

5 Staritsyna Sofia 14,59

6 Furunäs Elin 14,62

7 Kock Linnea 14,81

8 Kock Ida 15,42

 

Gren: Kulstötning 1000g Klass: F7

1 Hartvik Iza 3,85

2 Norrlin Stella 3,15

3 Kock Linnea 3,13

4 Bergfast Elviira 3,04

5 Furunäs Elin 2,93

6 Kock Ida 2,55

7 Staritsyna Sofia 2,44

8 Frantz Astrid 2,35

 

Gren: Löpning 60 meter Klass: P9

1 Majabacka Willy 11,03

2 Majabacka Eddie 11,10

3 Berg Aaron 11,29

4 Östman Pontus 11,78

5 Ylilauri Verneri 11,85

6 Berg Arvid 12,06

 

Gren: Kulstötning 2000g Klass: P9

1 Majabacka Eddie 4,15

2 Majabacka Willy 3,86

3 Berg Aaron 3,54

4 Östman Pontus 3,45

5 Berg Arvid 3,36

6 Ylilauri Verneri 3,30

 

Gren: Längdhopp Klass: P9

1 Majabacka Willy 2,86

2 Berg Arvid 2,70

3 Östman Pontus 2,58

4 Ylilauri Verneri 2,55

5 Majabacka Eddie 2,50

6 Berg Aaron 2,28

 

Gren: Löpning 60 meter Klass: F9

1 Påfs Agnes 10,96

2 Petrova Maria 11,31

3 Frantz Elvira 11,97

 

Gren: Kulstötning 2000g Klass: F9

1 Petrova Maria 3,74

2 Påfs Agnes 3,47

3 Frantz Elvira 2,96

4 Backlund Ada 1,58

 

Gren: Längdhopp Klass: F9

1 Påfs Agnes 3,04

2 Petrova Maria 2,50

3 Frantz Elvira 2,10

4 Backlund Ada 2,07

 

Gren: Löpning 60 meter Klass: F11

1 Öst Elin 10,98

 

Gren: Kulstötning 2000g Klass: F11

1 Öst Elin 3,76

 

Gren: Längdhopp Klass: F11

1 Öst Elin 2,71

 

Gren: Löpning 100 meter Klass: P13 

1 Lax Valter 14,33

 

Gren: Längdhopp Klass: P13

1 Lax Valter 3,90

 

Gren: Spjut Klass: P13

1 Lax Valter 18,90

Resultat från friidrottscupen 19.8.2015

Gren: Löpning 150 meter Klass: P5

1 Glasberg Oliver 42,37

2 Hartvik Alf 46,50

3 Påfs Edwin 48,16

4 Norrlin Theo 49,00

5 Mattlar Adrian 49,16

6 Sjölund Rasmus 1.23,05

 

Gren: Längdhopp Klass: P5

1 Påfs Edwin 8,80

2 Hartvik Alf 7,56 3

Glasberg Oliver 7,00

4 Norrlin Theo 5,74

4 Sjölund Rasmus 5,10

 

Gren: Löpning 150 meter Klass: F5

1 Sjölund Ronja 44,75

2 Sjöberg Hanna 45,94

3 Glasberg Victoria 2.09,15

4 Glasberg Veronica

 

Gren: Längdhopp Klass: F5

1 Sjölund Ronja 1,61

2 Sjöberg Hanna 1,30

3 Glasberg Veronica 1,10

4 Glasberg Victoria 0,92

 

Gren: Löpning 150 meter Klass: P7

1 Öst Axel 38,53

2 Sjöberg Hugo 38,70

 

Gren: Höjdhopp Klass: P7 

1 Sjöberg Hugo 70,00

Öst Axel

 

Gren: Löpning 150 meter Klass: F7

1 Ylilauri Hertta 38,46

2 Norrlin Stella 40,06

3 Bergfast Elviira 40,48

4 Staritsyna Sofia 42,04

5 Furunäs Elin 42,10

6 Hartvik Iza 43,12

7 Lax Nadja 44,65

8 Kock Linnea 48,51

9 Kock Ida 51,11

 

Gren: Höjdhopp Klass: F7

1 Bergfast Elviira 75

1 Hartvik Iza 75

3 Kock Ida 70

4 Lax Nadja 65

4 Ylilauri Hertta 65

6 Furunäs Elin 60

6 Norrlin Stella 60

6 Kock Linnea 60

6 Staritsyna Sofia 60

 

Gren: Löpning 200 meter Klass: P9

1 Majabacka Willy 42,59

2 Majabacka Eddie 42,62

3 Berg Aaron 45,09

4 Ylilauri Verneri 45,95

5 Östman Pontus 52,81

6 Berg Arvid 57,32

 

Gren: Spjut Klass: P9

1 Majabacka Willy 13,21

2 Majabacka Eddie 12,85

3 Berg Aaron 10,67

4 Östman Pontus 9,78

5 Ylilauri Verneri 8,95

6 Berg Arvid 7,80

 

Gren: Höjdhopp Klass: P9

1 Majabacka Eddie 85,00

1 Östman Pontus 85,00

3 Majabacka Willy 80,00

3 Berg Aaron 80,00

5 Berg Arvid 75,00

6 Ylilauri Verneri 60,00

 

Gren: Löpning 200 meter Klass: F9 

1 Påfs Agnes 46,53

2 Petrova Maria 49,49

3 Lax Venla 54,05

 

Gren: Spjut Klass: F9

1 Petrova Maria 10,68

2 Påfs Agnes 6,97

 

Gren: Höjdhopp Klass: F9

1 Påfs Agnes 95,00

2 Petrova Maria 90,00

3 Lax Venla 70,00

 

Gren: Löpning 200 meter Klass: F11

1 Öst Elin 42,16

 

Gren: Spjut Klass: F11

1 Öst Elin 8,40

 

Gren: Höjdhopp Klass: F11

1 Öst Elin 75

 

Gren: Löpning 200 meter Klass: P13

1 Lax Valter 34,57

2 Friman Johan 34,77

 

Gren: 3 steg Klass: P13

1 Lax Valter 8,69

2 Friman Johan 8,60

 

Gren: Kulstötning (3000g) Klass: P13

1 Lax Valter 7,44

2 Friman Johan 4,70

 

Gren: Kulstötning (4000g) Klass: P15

1 Friman Mårten 3,78

Resultat från friidrottscupen 26.8.2015

Gren: Löpning 200 meter Klass: P5

1 Backlund Adrian 1.05,00

2 Påfs Edwin 1.08,00

3 Hartvik Alf 1.09,00

4 Norrlin Theo 1.13,00

5 Mattlar Adrian 1.17,00

6 Sjölund Rasmus 1.34,00

 

Gren: Turbospjut Klass: P5

1 Påfs Edwin 3,30

2 Backlund Adrian 2,90

3 Norrlin Theo 2,60

4 Mattlar Adrian 2,10

5 Sjölund Rasmus 1,85

6 Hartvik Alf 1,80

 

Gren: Löpning 200 meter Klass: F5

1 Sjölund Ronja 1.13,00

2 Sjöberg Hanna 1.14,00

 

Gren: Turbospjut Klass: F5

1 Sjölund Ronja 3,30

2 Sjöberg Hanna 2,75

 

Gren: Löpning 400 meter Klass: P7

1 Sjöberg Hugo 2.10,00

2 Öst Axel 2.13,00

 

Gren: Spjut (400g) Klass: P7

1 Sjöberg Hugo 4,30

2 Öst Axel 3,70

 

Gren: Löpning 400 meter Klass: F7

1 Lax Nadja 2.07,00

2 Staritsyna Sofia 2.11,00

3 Norrlin Stella 2.12,00

4 Hartvik Iza 2.18,00

5 Bergfast Elviira 2.31,00

6 Frantz Astrid 3.34,00

 

Gren: Spjut (400g) Klass: F7

1 Norrlin Stella 4,55

2 Bergfast Elviira 4,00

3 Hartvik Iza 3,90

4 Frantz Astrid 2,75

5 Staritsyna Sofia 2,70

6 Ylilauri Hertta 2,55

7 Lax Nadja 2,10

 

Gren: Löpning 600 meter Klass: P9

1 Berg Arvid 2.56,00

2 Östman Pontus 3.31,00

 

Gren: Längdhopp Klass: P9

 

Gren: Diskus Klass: P9

1 Östman Pontus 8,92

2 Berg Arvid 8,59

 

Gren: Löpning 600 meter Klass: F9

1 Påfs Agnes 2.47,00

2 Petrova Maria 2.57,00

3 Frantz Elvira 3.14,00

4 Lax Venla 3.25,00

 

Gren: Längdhopp Klass: F9

1 Påfs Agnes 3,20

2 Petrova Maria 2,45

3 Frantz Elvira 2,31

4 Lax Venla 1,98

5 Backlund Ada 1,87

 

Gren: Diskus (600g) Klass: F9

1 Petrova Maria 7,45

2 Lax Venla 6,40

3 Påfs Agnes 5,82

Backlund Ada 3,05

4 Frantz Elvira 3,05

 

Gren: Löpning 600 meter Klass: F11

 1 Öst Elin 2.36,00

 

Gren: Längdhopp Klass: F11

1 Öst Elin 2,50

 

Gren: Diskus (600g) Klass: F11

1 Öst Elin 6,86

 

Gren: Löpning 1000 meter Klass: P13

1 Lax Valter 4.55,41

 

Gren: Höjdhopp Klass: P13

1 Lax Valter 130,00

 

Gren: Diskus (600g) Klass: P13

1 Lax Valter 20,89