• Facebook Social Icon

2019  Maxmo Sportklubb r.f.

Resultat från friidrottscupen 5.8.2015

Gren: Löpning 40 meter Klass: P5

1 Hartvik Alf 10,13

2 Glasberg Oliver 10,31

3 Backlund Adrian 10,59

4 Norrlin Theo 11,61

5 Mattlar Adrian 12,21

 Påfs Edwin 12,71

 

Gren: Längdhopp Klass: P5

1 Påfs Edwin 1,74

2 Backlund Adrian 1,67

3 Norrlin Theo 1,23

4 Glasberg Oliver 1,18

5 Hartvik Alf 1,15

6 Mattlar Adrian 1,14

 

Gren: Löpning 40 meter Klass: F5 

1 Sjöberg Hanna 13,88

2 Glasberg Victoria 14,65

3 Glasberg Veronica 15,84

 

Gren: Längdhopp Klass: F5

1 Sjöberg Hanna 1,51

2 Glasberg Victoria 0,9

3 Glasberg Veronica 0,75

 

Gren: Löpning 40 meter Klass: P7

1 Sjöberg Hugo 9,27

2 Duvnäs William 9,75

3 Öst Axel 9,97

 

Gren: Längdhopp Klass: P7

1 Sjöberg Hugo 1,95

2 Öst Axel 1,72

3 Duvnäs William 1,67

 

Gren: Löpning 40 meter Klass: F7

1 Norrlin Stella 9,31

2 Ylilauri Hertta 9,32

3 Frantz Astrid 9,37

4 Staritsyna Sofia 9,5

5 Lax Nadja 9,66

6 Furunäs Elin 9,68

7 Kock Ida 10,12

8 Kock Linnea 10,25

9 Hartvik Iza 10,66

 

Gren: Längdhopp Klass: F7

1 Norrlin Stella 1,98

2 Hartvik Iza 1,84

3 Frantz Astrid 1,83

4 Kock Linnea 1,82

5 Kock Ida 1,8 6

Lax Nadja 1,8

7 Furunäs Elin 1,72

8 Staritsyna Sofia 1,63

9 Ylilauri Hertta 1,52

10 Sjölund Ronja 1,45

 

Gren: Löpning 60 meter Klass: P9

1 Majabacka Willy 10,82

2 Majabacka Eddie 11,1

3 Ylilauri Verneri 11,22

4 Östman Pontus 12,19

 

Gren: Höjdhopp Klass: P9

1 Majabacka Willy 90

1 Majabacka Eddie 90

2 Östman Pontus 80

3 Ylilauri Verneri 75

 

Gren: Spjut Klass: P9

1 Majabacka Eddie 14,9

2 Majabacka Willy 14,15

3 Östman Pontus 11,95

4 Ylilauri Verneri 8,9

 

Gren: Löpning 60 meter Klass: F9

1 Påfs Agnes 11,23

2 Petrova Maria 11,97

3 Frantz Elvira 12,19

4 Lax Venla 13,63

5 Backlund Ada 13,69

 

Gren: Höjdhopp Klass: F9

1 Petrova Maria 85

2 Frantz Elvira 80

2 Lax Venla 80

3 Påfs Agnes 75

 

Gren: Spjut Klass: F9

1 Petrova Maria 8,55

2 Påfs Agnes 7,5

3 Frantz Elvira 5,15

4 Lax Venla 4,6

5 Backlund Ada 3,65

 

Gren: Löpning 60 meter Klass: F11

1 Öst Elin 10,95

 

Gren: Höjdhopp Klass: F11

1 Öst Elin 85

 

Gren: Spjut Klass: F11

1 Öst Elin 8,3

 

Gren: Löpning 100 meter Klass: P13

1 Lax Valter 14,53

2 Friman Johan 16,97

 

Gren: Höjdhopp Klass: P13

1 Friman Johan 127

1 Lax Valter 127

 

Gren: Spjut Klass: P13

1 Lax Valter 17,35

2 Friman Johan 14,55

 

Gren: Löpning 100 meter Klass: P15

1 Friman Mårten 17,25

 

Gren: Höjdhopp Klass: P15

1 Friman Mårten 110